• Dzień Chłopaka

          • klasa I i III

            Klasa III również świętowała Dzień Chłopaka.

            Nie obyło się bez wspaniałych życzeń oraz słodkich upominków.

          • Dzień Chłopaka w oddziale przedszkolnym

          • Było miło, słodko i kolorowo.

            Naszym najmłodszym chłopcom jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia i samych słodkich chwil.

            Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego dnia, jak i Samorządowi Uczniowskiemu za słodki poczęstunek.

          • Gentelmen roku

          • Z okazji Dnia Chłopaka samorząd uczniowski zorganizował plebiscyt na Gentelmana roku. Uczennice wybrały spośród swoich kolegów osobę, która według nich wyróżnia się nienaganna postawą.

            Ideą plebiscytu jest promowanie wzorca mężczyzny, który zawsze służy pomocą, reaguje na wszelkie przejawy przemocy i niewłaściwego zachowania oraz z szacunkiem odnosi się do innych.

            Gentelmenami w naszej szkole zostali:

            I miejsce - Kacper Kiełbasa klasa IV

            II miejsce- Martin Urbaniak klas VIII

            III miejsce- Dawid Sołoducha klasa V.

            Zwycięzcom gratulujemy!

          • Jesienne inspiracje u przedszkolaków

          • Choć za oknem pogoda dopisuje. Przedszkolaki już w jesiennym klimacie.

            Dziś z wielkim zapałem wykonali jeże, a wcześniej salę przedszkolną ozdobiły kolorowe liście. Jesień też może być piękna

          • Podziękowania

          • Projekt Mistrzyni Szymborska 

            Otrzymaliśmy podziękowania za aktywny udział w Projekcie Mistrzyni Szymborska

            Cieszymy się, że możemy być częścią czegoś wielkiego!

          • "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki 2023/2024"

          • Start projektu

            Mamy to!

            Od października klasa III po raz 3 będzie uczestniczyć w projekcie matematycznym „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki.”Zapowiada się ciekawy rok, bo zadań i ciekawostek matematycznych czeka nas sporo!

            Już po raz trzeci Natalka i Antek zapraszają uczniów klas 1-3 do wspólnego odkrywania matematyki. Razem sprawdzą czy dodawanie, odejmowanie, mierzenie i przeliczanie przydają się poza klasą.Projekt „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki” ma na celu pokazanie jak wykorzystywać umiejętności matematyczne zdobyte w szkole w codziennych sytuacjach. Autorką projektu jest Sabina Piłat, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz autorka bloga „Nauka w plecaku”. 

            W 3. odsłonie projektu na uczniów czeka 8 modułów wypełnionych matematycznymi zadaniami:

            • Matematyka w szkole,

            • Matematyka na dworcu kolejowym,

            • Matematyka na kartce świątecznej,

            • Matematyka na basenie,

            • Matematyka w budowaniu klocków,

            • Matematyka w prognozie pogody,

            • Matematyka w tańcu,

            • Matematyka w książce i bibliotece.

          • Szafowanie dla Sylwii Żak

          • Zbiórka 

            Nasza szkoła włącza się w akcję #SzafowanieDlaSylwiiZak. Organizujemy zbiórkę odzieży. Każdy z nas ma w domu parę niepotrzebnych spodni czy koszulkę w której już nie będzie chodził. W tej akcji liczy się KAŻDA SZTUKA ZAMIENIONA NA KILOGRAM. Ubrania nie muszą być w stanie idealnym, mogą być z plamką, małą dziurką, wszystkie zostaną posortowane przez fundację MojaFundacja.pl, która płaci za każdy kilogram, a przekazana kwota, w całości trafi na leczenie Sylwii Żak.

            Przyniesione rzeczy powinny być zapakowane w foliowy worek, czyste, nadające się do tego aby dać im drugie życie!

            Tu znajdziemy film pokazujący, jak je zapakować: https://fb.watch/jJhlgUXE_O/

            Czas trwania zbiórki w naszej szkole-do 10.10.2023 r. (sala numer 3).

            Koordynator akcji: Pani Olga Taratajcio

            Nie bądźmy obojętni. Razem mamy moc

            Sylwia Żak to pięcioletnia dziewczynka z Kaszewa, która urodziła się z krótszą lewą nóżką. Dziewczynka jest już po pierwszej operacji wydłużania kończyny, jednak jeszcze dużo przed nią.

          • Cykl spotkań pt: „Książka z przesłaniem.”

          • Spotkanie I

            Klasa III rozpoczęła cykl spotkań pt: „Książka z przesłaniem.”

            Raz w miesiącu uczniowie zapraszają rodzica, który czyta jedną z wcześniej przygotowanych pozycji. Na pierwsze spotkanie zaprosiliśmy Panią Kamilę Kargul-Nowak, która przeczytała wszystkim zgromadzonym opowieść pt: ”Fale”, która mówi o rodzinie, miłości i radości z bycia razem oraz o tym, jak możemy pomóc ukochanym osobom szczęśliwie żyć.

            Dziękujemy za spotkanie oraz ciekawą dyskusję na temat jakże nam wszystkim bliski, na temat rodziny, wsparcia, bycia ze sobą, dla siebie, a nie gdzieś obok w ekranach telefonów, telewizorów.

          • OGŁASZAMY ZBIÓRKĘ NA MASZYNĘ DO WATY CUKROWEJ

          •  

            Na ostatniej imprezie z okazji Dnia Dziecka w Naszej Szkole była wata cukrowa, która cieszyła się bardzo, bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Niestety maszyna do jej wytwarzania była pożyczona.

            Naszym uczniom marzy się własna maszyna, dlatego Rada Rodziców wyszła z propozycją zbiórki.

            Drodzy Rodzice, Dziadkowie, Przyjaciele Szkoły !!!

            Wystarczy drobna wpłata, by marzenie Naszych uczniów się spełniło. Cieszyć nas będzie każda „złotówka”.

            Wywołamy uśmiech na twarzach Naszych dzieci :)

            Datki można wrzucać do puszki, która jest wystawiona w sekretariacie Naszej Szkoły.

             

             

             

          • Ciekawostki z życia klas :)

          • Podczas zajęć dydaktycznych nasi najmilsi uczniowie zdobywają wiedzę nie tylko siedząc w ławkach i słuchając, ale przede wszystkim biorąc aktywny udział w toku lekcji poprzez zaangażowanie w działaniu oraz poprzez korzystanie z rożnego rodzaju pomocy dydaktycznych, poszerzając przy tym zakres swoich umiejętności i doświadczeń. Dzięki prezentacjom multimedialnym, wykorzystaniu tablicy multimedialnej oraz podręcznym pomocom uczniowie klasy III poznali w minionym tygodniu ukształtowanie terenu Polski, kierunki geograficzne oraz ekosystemy naturalne wraz z ich fauną i florą.

            Wiadomości zdobyte podczas tego rodzaju zajęć z całą pewnością pozwolą na lepsze ukształtowanie u dzieci więzi emocjonalnej z światem przyrody, która ich otacza.

          • Dzień Kropki

          • 15.09.2023 r.

            Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) obchodzimy 15 września. Choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji.

            Historia Dnia Kropki

            Początek tej historii ma miejsce w 2003 roku, kiedy to do amerykańskich księgarni trafiła książka pt. „Kropka”. To historia Vashti, która na lekcji plastyki dochodzi do wniosku, że niczego nie potrafi. Wszystkie dzieci stworzyły piękne prace, a ona jedna nie potrafiła wymyślić nic interesującego. Z pomocą przyszła nauczycielka, która zachęciła ją do działania: Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie.

            I z tą jedną kropką wszystko się zmieniło. To początek drogi Vashti. Dzięki nauczycielce dziewczynka rozpoczęła piękną podróż w poszukiwaniu swoich talentów. Słowa nauczycielki pomogły dziewczynce przełamać się i postawić tę pierwszą kropkę.

            Od tamtej pory kropka z opowiadania Petera H. Reynoldsa stała się symbolem kreatywności i inspirowania, a Międzynarodowy Dzień Kropki świętowany jest w szkołach i przedszkolach na całym świecie.

            W każdym z nas jest talent

            Międzynarodowy Dzień Kropki to okazja do rozmowy o talentach i umiejętnościach. To czas, w którym możemy skupić się na małych i dużych umiejętnościach naszych dzieci. Zwróćmy uwagę na to, że w każdym drzemie jakiś talent. Szkoły są pełne nieśmiałych, niepewnych siebie i zagubionych dzieci.

            Często z ust młodych ludzi słyszymy: Jestem do niczego, nic nie potrafię, niczego nie umiem zrobić dobrze.

            Nie pozwólmy na to, by dzieci w to uwierzyły. Niech Międzynarodowy Dzień Kropki będzie dniem zmiany. Dniem, w którym skupimy się na rzeczach, w których nas uczniowie są dobrzy, a także na tym, by mogli odnaleźć rzeczy, które polubią, których wykonywanie będzie sprawiało im radość.

            Zatem i w murach naszej szkoły świętowaliśmy dzień kropki w sposób kreatywny i angażujący naszych uczniów. Nie obyło się bez dobrej zabawy oraz świetnych pomysłów naszych podopiecznych!

            Młodsi uczniowie klas 1-3 uczcili ten dzień zabawą w holu szkoły oraz w klasach, a starsi uczniowie na lekcjach polskiego świętowali dzień kreatywności i odkrywania talentów w połączeniu ze sztuką plastyczną .Z kropki powstawały rysunki, które uczniowie opisywali oraz redagowali opowiadania, o których elementach decydował rzut kostką .

          • KONKURS EKOLOGICZNY PLASTYCZNY I WIEDZY

          • KONKURS EKOLOGICZNY PLASTYCZNY I WIEDZY o ochronie gatunkowej fauny i flory, organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie. Partnerem przedsięwzięcia jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie a całość wydarzenia objął patronatem Zachodniopomorski Kurator Oświaty Pani Katarzyna Koszewska

            Cele konkursu

            Pogłębienie wiedzy o ekologii i ochronie środowiska. Zapoznanie się z gatunkami fauny i flory chronionej oraz formami ochrony przyrody. Kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia. Rozwijanie wśród uczniów wrażliwości ekologicznej. Promowanie zdolnych i ambitnych uczniów województwa zachodniopomorskiego.

            Uczestnicy i zasięg konkursu

            Konkurs plastyczny przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego.

            Konkurs wiedzy natomiast dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu kamieńskiego.

            Kategorie konkursu

            – uczniowie klas I-III SP; – plastyczny

            – uczniowie klas IV-VI SP – plastyczny i wiedzy

            – uczniowie klas VII-VIII SP – plastyczny i wiedzy

            – uczniowie szkół ponadpodstawowych – plastyczny i wiedzy

            Etapy konkursu

            Konkurs przebiega w dwóch etapach: szkolnym i centralnym:

            Etap szkolny: za jego przeprowadzenie odpowiedzialni są nauczyciele uczący w uczestniczących w projekcie szkołach.

            Informujemy, że z każdej szkoły do etapu centralnego kwalifikują się tylko trzy najlepsze prace z każdej kategorii wiekowej; każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną indywidualną pracę.

            Kontakt

            W razie wątpliwości należy kontaktować się z organizatorami (koordynator konkursu tel. 609 066 292).

            Etap międzyszkolny – wojewódzki – prace plastyczne zeskanowane w dobrej jakości (format jpg lub pdf) wraz z kartą zgłoszeniową (prace wraz z dokumentami wysyłamy jednym mailem) należy przesłać do 25 września 2023 r. na adres poczty elektronicznej: ekologiawolin@gmail.com, prace, które wpłyną po terminie nie będą oceniane.

            Etap powiatowy – protokół z konkursu wiedzy również przesyłamy na powyższy adres do 27 września.

            Komisja w składzie ustalonym przez organizatora ocenia przesłane prace. Ogłoszenie wyników 29 września 2023 r. podczas gali finałowej konkursu.

            Formy konkursu

            Uczniowie wykonują pracę plastyczną obrazującą gatunki chronione fauny i flory. Prace należy wykonać samodzielnie, dowolną techniką płaską, w formacie A4 (np. rysunek, malarstwo, kolaż, projekt graficzny, techniki mieszane itp.).

            Uczniowie biorą udział w konkursie wiedzy o gatunkach chronionych fauny i flory. Nauczyciele do 27 września do organizatorów przesyłają wyniki testów szkolnych. 29 września wyłonieni uczniowie w eliminacjach szkolnych piszą test w szkole w Wolinie. Jury powołane przez organizatora sprawdzi prace i ogłosi wyniki podczas gali finałowej.

            Prace plastyczne przechodzą na własność organizatorów.

            Dla laureatów przewidziano dyplomy oraz nagrody książkowe, a dla opiekunów podziękowania.

            Przystąpienie do konkursu i przesłanie pracy konkursowej wraz z kartą zgłoszeniową na adres organizatora jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez uczestnika konkursu (dotyczy pełnoletnich) lub opiekunów prawnych uczestnika niepełnoletniego na przetwarzanie danych osobowych uczestników zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.) Wyrażenie zgody przez uczestnika konkursu (dotyczy pełnoletnich) lub opiekunów prawnych uczestnika niepełnoletniego dotyczy danych umieszczonych w zgłoszeniu, związanych z organizacją, przeprowadzeniem konkursu i doręczeniem nagrody, w celu zamieszczenia listy laureatów na stronach organizatorów (imię, nazwisko, wiek, miejscowość, państwo) oraz w celu sprawozdawczości. Przesłanie pracy do organizatorów wraz z kartą zgłoszeniową jest jednoznaczne z dobrowolnością podania danych oraz wiedzą o prawie dostępu do danych i ich poprawiania oraz żądania usunięcia. Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 922 z późniejszymi zmianami) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

            Nadesłanie pracy wraz z kartą zgłoszeniową jest jednoznaczne z oświadczeniem, że nadesłana praca została przygotowana przez ucznia wymienionego w karcie zgłoszenia i w żadnej części nie narusza praw autorskich osób trzecich, oraz była nienagradzana i niepublikowana wcześniej w innych konkursach. Nadesłanie pracy jest jednoznaczne z przekazaniem nieodpłatnie organizatorom Konkursu praw autorskich i majątkowych do nadesłanej pracy oraz wyrażeniem zgody na rozpowszechnianie przesłanej pracy.

            Nadesłanie pracy wraz z kartą zgłoszeniową jest wyrażeniem akceptacji powyższego regulaminu.

          • "Szkoła pełna talentów!"

          • Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do akcji „Szkoła pełna talentów” Lidl !

            Możesz pomóc nam zbierać Talenciaki, które odbierzesz w Lidlu – za każde wydane 50 zł (w tym 1 warzywo lub owoc) dostaniesz 1 Talenciaka.

            Zebrane Talenciaki przekaż fizycznie w Szkole (do skrzynki, która jest tuż przy wejściu do szkoły lub zeskanuj kod QR z TALENCIAKA i przekaż punkty na konto szkoły.

            !Bawmy się razem!

            #talenciaki

          • Czytanie Narodowe

          • 09.09.2023 r.

            Klasy szósta i ósma włączyły się dziś w akcję Narodowego Czytania 2023. Do 12. odsłony akcji została wybrana najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Akcję nad przedsięwzięciem, jak co roku, swoim patronatem objął prezydent Polski.

            Uczniowie przeczytali fragment legendy o Janie i Cecylii, poznali sylwetkę autorki i przypomnieli cechy legendy

            Zapraszamy na #NarodoweCzytanie

            #NadNiemnem #ElizaOrzeszkowa

          • OBIADY SZKOLNE

          • Informujemy, że od dnia 18 września 2023 r. tj. od poniedziałku, każdy uczeń będzie miał możliwość skorzystania ze smacznego obiadu w szkole.

            Cena posiłku to:

            - zupa – 2 zł

            - drugie danie – 6 zł

            - cały obiad (zupa + drugie danie) – 8 zł.

            Po umowy należy zgłaszać się do wychowawców poszczególnych klas.

            Zapraszamy na ciepłe obiadki i życzymy smacznego!

          • Konkurs fotograficzny "Wakacyjne wspomnienia"

          • Konkurs fotograficzny "Wakacyjne wspomnienia"

            Regulamin konkursu fotograficznego

             

            I. Postanowienia ogólne:

            1. Organizatorem konkursu jest Pani Sylwia Dąbrowska-wychowawca klasy III.

            2.Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych kl. I-III  oraz IV-VIII.

            3. Celem konkursu jest:

            • uwrażliwianie uczniów na otaczające nas piękno,
            • rozwijanie zainteresowań pozalekcyjnych,
            • doskonalenie umiejętności fotograficznych,

            II. Zasady konkursu:

            1. Czas trwania konkursu - od 6 września 2023 r. do 23 wrzśnia 2023 roku.

            2. Przystępując do konkursu uczestnik akceptuje niniejszy regulamin, a w szczególności  zapewnia, że:

            • posiada pełnię praw autorskich do zgłoszonej pracy,
            • prace zostały wykonane osobiście przez uczestnika i nie są kopią fotografii stworzonych przez inne osoby,
            • nie narusza praw autorskich osób trzecich,
            • nie narusza dóbr osobistych osób, które zostały na nich przedstawione oraz innych dóbr prawnie chronionych
            • uczestnik ma zgodę osób, których wizerunek utrwalono na fotografii,  na ich publikację i wykorzystanie zgodnie z regulaminem konkursu.

            3. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 prace.

            4. Format prac: dowolny.

            5. Tematem konkursu fotograficznego są ciekawe wydarzenia, krajobrazy, zabytki i urokliwe miejsca związane z wypoczynkiem. 

            6. Ingerencja w zdjęcie, np. korekty kolorystyczne, retusz, fotomontaż nie jest dopuszczalna.

            7. Fotografie dostarczone do Pani Sylwii Dąbrowskiej (sala numer 9) muszą być opisane:

            • imię i nazwisko autora,
            • temat zdjęcia
            • ​​klasa.

            8.  Prace nagrodzone i wyróżnione zostaną zamieszczone na szkolnej stronie internetowej oraz zaprezentowane w galerii szkolnej.

            III. Zasady rozstrzygnięcia konkursu:

            1. Prace zostaną ocenione przez komisję w składzie powołanym przez organizatora.

            2. Decyzja komisji jest ostateczna i nie przysługuje od niej tryb odwoławczy.

            3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 23 września 2023 roku na stronie internetowej szkoły.

            4. Laureaci otrzymają nagrody.

            5. Komisja konkursowa zastrzega sobie prawo do przyznania wyróżnień.

            6. Dodatkowych informacji udziela Pani Sylwia Dąbrowska.

            IV. Postanowienia końcowe:

            1. Wzięcie udziału w konkursie (dostarczenie prac) jest równoznaczne z wyrażeniem zgody
                 na wykorzystywanie danych osobowych uczestnika.

            2.Organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej za naruszenie praw autorskich

                osób trzecich przez uczestników konkursu.

            3. Organizator zastrzega sobie prawo do przedłużenia konkursu bez podania przyczyny.

            4. Regulamin jest dostępny na stronie internetowej szkoły.

            5. Dostarczenie zdjęć jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu oraz zgodą na

                przetwarzanie  danych osobowych na potrzeby konkursu.

             

             

                                                                                                                                                         Zapraszamy do udziału!