• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 - AUTOBUS SZKOLNY

          • Autobus na rozpoczęcie roku szkolnego  – 04.09.2023

            Przyjazd autobusu

            8:25 Pełczyce

            8:30 Ługowo

            8:40 Krzynki

            8:50 Jarosławsko(dwa przystanki kl.V-VIII)

            8:55 Będargowiec kl.V-VIII

            9:00 SP Będargowo

            9:10 Przekolno

            9:20 SP Będargowo

            9:30 Jarosławsko (dwa przystanki kl.0-IV)

            9:35 Będargowiec kl.0-IV

            9:40 SP Będargowo

             

            Odjazd autobusu

            ok. 12:00 SP Będargowo

            ok. 12:10 Przekolno

            ok. 12:20 SP Będargowo

            ok. 12:25 Będargowiec kl.0-VIII

            ok. 12:30 Jarosławsko 0-IV (dwa przystanki)

            ok.12:40 SP Będargowo

            ok. 12:50 Jarosławsko kl.V-VIII (dwa przystanki)

            ok. 13:00 Krzynki

            ok. 13:10 Ługowo

            ok. 13:15 Pełczyce

          • Jak przygotować dziecko na powrót do szkoły?

          • Kilka ważnych wskazówek dla rodziców

            Nadejście września to dla wielu dzieci w wieku szkolnym stresujący moment. Właśnie wtedy trzeba już powrócić do szkolnych ławek i pojawia się wiele ważnych kwestii związanych z przygotowaniami do tego momentu. Konieczne jest zapewnienie dziecku całego niezbędnego wyposażenia, więc już na parę tygodni przed 1. września rozpoczynają się szkolne zakupy. Należy też jednak pamiętać, że po letnich wakacjach, pełnych zabawy i odpoczynku, niezbędne jest właściwe nastawienie dziecka na powrót do szkoły, aby proces ten przebiegł płynnie i nie wiązał się  z dużym stresem. Możemy wręcz sprawić, że dziecko będzie z ekscytacją czekać na ponowne spotkanie z kolegami i nauczycielami.
             

            Planujemy powrót do szkoły 2023

            Przygotowanie dziecka na powrót do szkoły zaczyna się od dobrze zaplanowanego procesu. Warto stworzyć wraz z dzieckiem harmonogram, w którym zaznaczymy wszystkie najważniejsze wydarzenia w nadchodzącym roku szkolnym. Pierwszą datą będzie oczywiście dzień, kiedy wracamy do szkoły, a następnie można pozaznaczać szkolne imprezy, święta czy dodatkowe zajęcia. Jeśli będziemy na bieżąco wypełniać kalendarz również w trakcie roku szkolnego, to pozwoli to uniknąć stresu związanego z niespodziewanymi zdarzeniami.

            Co warto jeszcze zrobić, kiedy wracamy do szkoły?

            Powrót do szkoły może oznaczać konieczność przypomnienia dziecku, jak ważny jest to etap jego życia. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to doskonała okazja do rozmowy z dzieckiem na temat jego celów i oczekiwań. Jeśli pomożemy mu zdefiniować realistyczne cele – dostosowane do jego wieku, to będą one stanowić motywację do nauki i rozwijania umiejętności. Powrót do szkoły może wywołać u dzieci stres i niepokój, dlatego tak ważne jest, aby być zawsze gotowym na wysłuchanie dziecięcych problemów i udzielenie odpowiedniego wsparcia. Warto stworzyć w domu przyjazną i bezpieczną atmosferę do rozmów o obawach i uczuciach związanych z powrotem do szkoły.  Jak widać, rodzice odgrywają bardzo ważną rolę w tym procesie i dorośli też muszą się do tego przygotować. Niezbędna jest chociażby współpraca z nauczycielami - regularna komunikacja jest kluczowa dla monitorowania postępów dziecka i wczesnego wykrycia ewentualnych problemów. Warto więc pytać o wyniki czy potrzeby edukacyjne, co umożliwi aktywne zaangażowanie się rodzica w edukację dziecka.

            Jak ułatwić dziecku powrót do szkoły?

            Okres wakacji często oznacza brak rutyny, dlatego aby uniknąć nagłych zmian, które dziecku nie służą, warto już na kilka tygodni przed rozpoczęciem roku szkolnego stopniowo przywracać regularność dnia. Oznacza to konieczność kładzenia się spać o stałej porze, a także organizowania regularnych godzin posiłków i zajęć. Możemy powoli przygotowywać dziecko na powrót do nauki, sprawdzając program na nowy rok szkolny. Pozwoli to wychwycić ciekawe dla dziecka tematy, które będą w kolejnej klasie poruszane. Kształtowanie pozytywnego stosunku do nauki ma ogromne znaczenie i można to robić również poprzez wpieranie pasji i zainteresowań dziecka. Powrót do szkoły to także okazja do rozwijania umiejętności społecznych, dlatego warto porozmawiać z dzieckiem o komunikacji, współpracy z rówieśnikami i radzeniu sobie z pojawiającymi się konfliktami. Powrót do szkoły będzie też łatwiejszy, jeśli zapewnimy dziecku równowagę między nauką a czasem wolnym. Należy zachęcać dziecko do uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych, ale odpoczynek i zabawa są równie ważne. 

             

          • Promocja czytelnictwa

          • Czytanie na polanie​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            ​​​​​​​

            ​​​​​​​


            Otrzymaliśmy certyfikat za promownie czytalenictwa wśród uczniów naszej szkoły w minionym roku szkolnym 2022/2023.

            Cieszymy się i z zapałem odliczamy dni do rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego 2023/2024.

          • Wykaz podręczników do religii

          • Rok szkolny 2023/2024

            6-latki - "Tak! Jezus mnie kocha"
            E. Kondrak, D. Kurpiński, J. Snopek
            Program „TAK dla Jezusa” nr AZ-0-01/20

            Klasa 1 szkoła podstawowa - "Poznaję Boży świat"
            Autorzy ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, J. Snopek
            Program „Zaproszeni na ucztę z Panem Jezusem” nr AZ-1-01/18

            Klasa 2 szkoła podstawowa - "Odkrywam królestwo Boże"
            ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak
            Program „Zaproszeni na ucztę z Panem Jezusem” nr AZ-1-01/18

            Klasa 3 szkoła podstawowej „Poznaję Jezusa”
            ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak
            Programu „Zaproszeni na ucztę z Jezusem” nr AZ-1-01/18

            Klasa 4 szkoły podstawowej
            Podręcznik i zeszyt ćwiczeń „Odkrywam życie z Jezusem” Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak opracowany według programu „Zaproszeni na ucztę z Jezusem” Numer programu AZ-1-01/18 z dnia 19.09.2018

            Klasa 5 szkoła podstawowa - "Szczęśliwi, którzy szukają prawdy"
            ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak
            Program „Przez prawdę, piękno i dobro zdobywamy świętość” nr AZ-2-02/20

            Klasa 6 szkoła podstawowa - "Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno"
            ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak
            Program „Przez prawdę, piękno i dobro zdobywamy świętość” nr AZ-2-02/20

            Klasa 7 szkoły podstawowa „Szczęśliwi, którzy czynią dobro”
            ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak
            Programu „Przez prawdę, piękno i dobro zdobywamy świętość” nr AZ-2-02/20

            Klasa 8 szkoły podstawowej
            Podręcznik i zeszyt ćwiczeń „Szczęśliwi, którzy zdobywają świętość” Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak opracowany według programu „Przez prawdę, piękno i dobro zdobywamy"

             

             

          • Święto Wojska Polskiego

          • 15 sierpnia Wniebowzięcie Najświętsej Maryi Panny

            Dziś mijają 103 lata od stoczonej na przedpolach Warszawy bitwy, która została uznana za jedną z trzech najważniejszych bitew XX w. na świecie, zwana także „Cudem nad Wisłą”. Wojsko Polskie na czele ze zwycięskim wodzem Marszałkiem Józefem Piłsudskim zatrzymało i zwyciężyło milionową nawałę Armii Czerwonej i uratowało nie tylko Polskę, ale i całą Europę. 15 sierpnia jest bowiem dniem, w którym od 1992 r. obchodzimy Święto Wojska Polskiego na pamiątkę Bitwy Warszawskiej. Święto to w tradycji naszego narodu zajmuje szczególne miejsce. Jest powodem do dumy, ponieważ to jedno z największych zwycięstw polskiego oręża.

            15 sierpnia przypada także święto kościelne, tj. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, inaczej Matki Boskiej Zielnej. Tradycja jego obchodów sięga V wieku i związana jest z Kultem Matki Boskiej jako patronki ziemi i roślinności.

            W tradycji ludowej święto 15 sierpnia jest dziękczynieniem za zebrane plony. Tego dnia przynosi się do kościoła do poświęcenia bukiety złożone ze zbóż, warzyw, owoców, kwiatów i ziół. Wokół święta powstało w kulturze polskiej wiele zwyczajów związanych z poświęconymi w ten dzień wiankami uplecionymi ze świeżych ziół, które miały zabezpieczać przed wieloma chorobami.

            Z okazji Święta Wojska Polskiego wszystkim żołnierzom i pracownikom wojska składamy najlepsze życzenia – wytrwałości i skuteczności w służbie zawodowej, satysfakcji oraz dużo zdrowia. Dziękujemy za poświęcenie w wypełnianiu powinności wobec Ojczyzny.