Zaczynamy odliczanie…Przed nami magiczny czas.
Dnień Osób z Niepełnosprawnościami
03.12.2023 r.
37W naszej szkole nie ma dnia bez ciekawych oraz pouczających akcji organizowanych przez naszą kreatywną kadrę pedagogiczną. Tym razem Pani Agnieszka Tarczyńska zorganizowała z okazji Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, który obchodzony jest 3 grudnia, stacje na których nasi uczniowie mogli zobaczyć, z jakimi trudnościami muszą się borykać osoby z rożnego rodzaju niepełnosprawnościami.
Dzień ten ma nie tylko przypominać o potrzebach czy barierach, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne, ale i o tym, jak ważna jest integracja społeczna osób z niepełnosprawnościami. Społeczeństwo tworzymy my wszyscy, niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku, wykształcenia czy sprawności. Każdy inny, wszyscy równi. Wszystkim osobom niepełnosprawnym oraz ich bliskim życzymy przede wszystkim zdrowia i wielu radości w codziennym życiu. Niech w realizacji marzeń i planów oraz osiąganiu wyznaczonych celów zawsze towarzyszy uśmiech i życzliwość.
Dzień Górnika 04.12.2023 r.
- 20
Dnia 04.12.2023 r. swoje święto mieli górnicy. Barbórka (dawna pisownia Barburka), Dzień Górnika – tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia, w dniu św. Barbary z Nikomedii. Tego dnia dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3 zapoznały się z zawodem górnika, dowiedziały się co możemy wydobyć z kopalni, a także co powstaje z węgla, oczywiście wszystko w formie wspaniałej zabawy.
Były także prezenty, za które serdecznie dziękujemy
Panu Adamowi Kamińskiemu, reprezentantowi firmy PGNiG w Zielonej Górze za pamięć i upominki.
Andrzejki 2023
- 14
Andrzejki- dawniej święto magii i wróżb. Dziś dla naszych najmłodszych uczniów to przede wszystkim świetna zabawa, ostatnia szansa na huczną zabawę przed rozpoczynającym się adwentem. Uczestnicy dzisiejszych zabaw andrzejkowych przekluwali papierowe serca, aby odczytać imię przyszłej sympatii, losowali karteczki z zawodami, które mogą wykonywać w przyszłości oraz tradycyjnie lali wosk przez klucz.
Swoje andrzejki obchodzili również nasi najmłodsi milusińscy z oddziału przedszkolnego. Tego dnia było mnóstwo dobrej zabawy, nie obyło się bez ciekawych ubiorów oraz wróżb andrzejkowych!
Cykl spotkań „Czytanie z rodzicem”
Klasa III kontynuuje wspólne czytanie na poduchach . Tym razem na zaproszenie uczniów odpowiedział Pan Artur Rajch, tata Wiktorii. Przeczytał nam dwa wspaniałe rozdziały „Dziewczynki z parku” Barbary Kosmowskiej.
Klasa podczas wspólnej dyskusji poruszyła bardzo ważny temat smutku, pomocy, żałoby oraz emocji. Temat jakże ważny. Z emocjami mamy do czynienia każdego dnia, są to różne emocje, które towarzyszą nam podczas poznawania siebie oraz otaczającego nas świata. Z niektórymi musimy nauczyć się żyć, oswajać pod wpływem doświadczeń, wesołych ale też i smutnych, trudnych. Dlatego ważna jest rozmowa, o tym co niesie ze sobą smutek, żal, złość.
Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia!
Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Czytanie z rodzicem”.
Ciekawe lekcje języka polskiego
Gdy na lekcji pojawiają się kości opowieści, w uczniów wstępują nowe moce Czwartoklasiści mierzyli się z opowiadaniem, które na koniec zmierzyli Grupy pracowały nie tylko nad formą i treścią, dodatkowym utrudnieniem była rywalizacja, czyja praca będzie dłuższa
Dzień Pluszowego Misia
- 8
25 listopada na całym świecie obchodzony jest dzień pluszowego misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych . Niesłabnąca popularność misiów nie dziwi chyba nikogo .
Ten jakże miły i serdeczny dzień obchodzili uczniowie klasy I oraz oddziału przedszkolnego.
"KREATYWNEJ PEDAGOGIKI - UCZYMY MĄDRZE, TWÓRCZO, INACZEJ"
Spotkanie warsztatowe kadry pedagogicznej
Nasza kadra nie próżnuje i wiedzę swoją systematycznie podnosi uczestnicząc w różnego rodzaju warsztatach,kursach, czy też szkoleniach.
Ostatnio Pani Agnieszka Tarczyńska, Sylwia Dąbrowska, Ewa Malinowska oraz Aneta Świrska miały przyjemność uczestniczyć w wykładach oraz warsztatach kreatywnej pedagogiki, które miały miejsce w Zespół Szkół Nr 1 w Choszcznie. Było bardzo twórczo oraz interesująco.
Jaka powinna być dzisiejsza edukacja? Czy zmiany w metodyce kształcenia są potrzebne? Jak pracować z dziećmi z niepełnosprawnościami? Między innymi na te pytania odpowiedziały podczas wczorajszego spotkania liderki gdańskiej „Kreatywnej Pedagogiki” - dr Agnieszka Tomasik dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku , Izabela Banaszczyk psycholożka dziecięca oraz Magdalena Buda autorka programów edukacyjnych.
Na spotkanie z przedstawicielkami "KREATYWNEJ PEDAGOGIKI - UCZYMY MĄDRZE, TWÓRCZO, INACZEJ" starosta choszczeńska Wioletta Kaszak zaprosiła dyrektorki i dyrektorów placówek oświatowych powiatu choszczeńskiego, grono pedagogiczne, bibliotekarki i bibliotekarzy oraz mieszkańców naszego regionu.
„Kreatywna pedagogika” to projekt doskonalenia zawodowego gdańskich nauczycieli przy Wydziale Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Gdańsk.
W imieniu starosty uczestników wykładów przywitała prezeska Fundacji Kokoszka Sandra Żuk-Grzejszczyk.
Spotkanie podzielone zostały na dwa bloki - wykłady i warsztaty.
Temat „Zmiany przestrzeni - zmiany myślenia. W jaki sposób przestrzeń wpływa na to, jak się uczymy?” poruszyła dr Agnieszka Tomasik, o „Specjalnych potrzebach ucznia i nauczyciela w szkole” powiedziała Izabela Banaszczyk. Wykład pt. "Zabierz ze sobą do szkoły, czyli kreatywne metody pracy na lekcji" poprowadziła Magdalena Buda.
Warsztaty dla uczestników to: "Wędrowne opowieści - ilustrowana sztuka opowiadania", "Jak pracować z dziećmi z nadpobudliwością i Zespołem Aspergera" oraz "Dyrektorzy - liderzy zmian".
„Przemiany we współczesnym świecie, zmiany w kulturze i na rynku pracy wymuszają nowe nauczanie w szkole. Wiemy, że w edukacji potrzebne są zmiany” – podkreślają liderki projektu Kreatywna Pedagogika. Dodając jednocześnie, jak ważną rolę w obecnych czasach pełni kreatywne, twórcze i mądre nauczanie.
W spotkaniu uczestniczył wicestarosta Paweł Szuber.
Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, a naszym gościniom z "Kreatywnej Pedagogiki" za interesujące wykłady i warsztaty.
Organizatorami wydarzenia byli: Powiat Choszczeński Fundacja Kokoszka Zespół Szkół Nr 1 w Choszcznie
Archiwum Aktualności